Konzultácie

Potrebuješ poradiť, pomôcť alebo len sa utvrdiť, či to čo robíš, trénuješ, cvičíš alebo chceš kúpiť, vidím zo širšieho kontextu ako správne alebo nesprávne? Veľa ľudí  sa na mňa často obracia s týmito otázkami a tak som sa rozhodol, že to spravím trochu efektívnejšie.

Raz za týždeň zosumarizujem tieto požiadavky a k tým, ktoré budú širšieho významu a budú sa opakovať, pripravím video (Vblog) s vysvetlením alebo text (blog), podľa toho, čo bude pri odpovedi efektívnejšie. Lebo nektoré veci sa lepšie vysvetľujú obrazom a ústne. A taktiež nie vždy mám čas si sadnúť a napísať dlhší text.

A teraz ako na to. Je to naozaj veľmi jednoduché. Za týmto účelom som pripravil špeciálnu mailovú adresu: konzultacie@kubi.sk

Otázky môžu byť absolútne ľubovoľné z akejkoľvek oblasti potápania. Potápaniu sa venujem od roku 1982, som spoluzakladateľ pokročilého a technického potápania na Slovensku, mám najvyššie oprávnenia na výcvik v potápaní na Slovensku pre všetky oblasti potápania, zorganizoval som dve najväčšie konferencie o potápaní v Európe, mám niekoľko patentov v oblasti potápania nakoľko sa venujem aj vývoju výstroja pre potápanie. To nie je samochvála, to uvádzam len ako konštatáciu, že trochu sa potápaniu venujem a myslím, že aj trochu tomu rozumiem 🙂 Preto ak chceš počuť môj názor alebo radu, kľudne napíš. Ak nebudem vedieť odpovedať, odpíšem, že neviem lebo si nemyslím, že viem fakt úplne všetko 😉

Ako je to s radami alebo názormi v potápaní. Sú relevantné? Častokrát hovorím, že potápanie nemá Bibliu. Preto neexistuje niekde dané čo a ako má byť absolútne správne. Ale je veľa vecí a ciest, dávno prešliapaných a odskúšaných. A oplatí sa toto vedieť, aby človek nerobil zbytočne to, na čo už iní za oveľa zložitejších podmienok a v prostrediach prišli. Človek tak získa iný pohľad a argumenty prečo to tak je, ako sa to bežne používa. Prečo, aj keď to používajú milióny ľudí, je tá cesta menej efektívna, ako tá, ktorú používajú iba desaťtisíce. Predaj v potápaní či už kurzov alebo výstroja, je normálny biznis. Takže sa väčšinou nepozerá na to čo je najlepšie, ale čo sa najlepšie a najľahšie predáva. Častokrát o predaji rozhoduje farba alebo vizuálne efektné doplnky. Rovnako tak pekné slová v reklame. Ďalšou mojou obľúbenú vetou je poznanie, že potápačské veci väčšinou nenavrhujú potápači, ale konštruktéri. Toto nie je vesmírny výskum, kde sa používajú len tie najlepšie veci a vývoju sa venujú len najlepší odborníci.

Na záver len taká technická vec. Pri svojej otázke sa nezabudni podpísať, napísať na seba aj ďalší kontakt ako je len email. Ak máš Facebook, napíš linku na svoj profil. Prečo? Ver tomu, že s tým mám už skúsenosti a toto mi veľmi pomáha, aby som veci nerobil zbytočne. A koniec koncov pokiaľ chceš odo mňa, aby som vynaložil čas a energiu na odpovedanie tvojej otázky, venuj energiu a čas týmto mojim požiadavkám. Samozrejme, meno a kontaktné informácie nebudem vo verejnej odpovedi zverejňovať.

Budem snažiť odpovedať tak, aby tvoje potápanie bolo ľahšie, efektívnejšie a bezpečnejšie.

Prajem krásne, ale hlavne bezpečné potápanie 🙂
Peter Kubička