Uznávaní Slováci v cudzine

Takto pred rokom mi volala známa rozhlasová redaktorka a moderátorka Ľubica Hargašová a pozvala ma do svojej relácie Naši a svetoví. Dnes je toto pozvanie pre mňa ešte väčšia česť, keďže som sa dozvedel o novej knihe, ktorá bola v súvislosti s touto reláciou vydaná.

V týchto dňoch o relácii vychádza nová kniha, ktorú napísala práve pani Hargašová.
Kniha naši a svetoví

Po relácii som o mojom účinkovaní v relácii napísal krátky blog a tým to pre mňa skončilo.
http://blog.kubi.sk/rozhovor-v-relacii-nasi-a-svetovi/

Samotné vysielanie relácie:
http://slovensko.rtvs.sk/clanky/ludia/79891/nasi-a-svetovi-peter-kubicka

Na internete som si prečítal aj toto:
Uznávaní Slováci v cudzine
Naši a svetoví: Medzi Slovákmi, ktorí žijú v zahraničí, sú úspešní lekári, biológovia, matematici, ekonómovia, vysokoškolskí pedagógovia na prestížnych univerzitách, piloti v medzinárodných leteckých spoločnostiach aj námorní dôstojníci, operní speváci, hudobní skladatelia, výtvarníci.

Teraz vidím, že mi bolo výnimočnou cťou, byť členom iba približne 200 veľmi zaujímavých ľudí zo Slovenska, ktorí boli pozvaní do tejto relácie. Vtedy som to bral ako jednu z ďalších relácií a rozhovorov, ktorých som sa na pozvanie médií zúčastnil. V kontexte s tým, čo som si teraz prečítal na internete, som vďačný za toto ocenenie a pozvanie do tejto relácie.

Nie, neobjavil som liek na rakovinu. Ani som nevynašiel spôsob ako zmeniť svet, aby sa všetci ľudia mali lepšie. Je množstvo a milión dôležitejších vecí ako to čo robím ja. To si plne uvedomujem. Preto tieto príjemné momenty života, kedy je človek ocenený, vnímam ako satisfakciu za venované úsilie a energiu. Ale nestrácam sa v tom a neprepadám pocitu vlastnej výnimočnosti. Skôr si viac uvedomujem a cenním u druhých ľudí, že niečo dokázali. Lebo viem, že preto treba veľa urobiť a to je vždy spojené s ľudským duchom a veľkou energiou na prekonanie prekážok.

Niekoľko liniek o vydaní spomínanej knihy:

http://www.slovenskezahranicie.sk/sk/udalost/2039/nasi-a-svetovi-21-kniznych-fragmentov-uspesnych-slovakov-v-maratone-200-stretnuti-publicistky-rtvs-lubice-hargasovej-s-krajanmi

http://www.uszz.sk/sk/stranka/4211/krst-knihy-lubice-hargasovej-nasi-a-svetovi

http://www.ipark.sk/339678-nasi-a-svetovi/?utm_source=topkyskMagazin&utm_medium=clanokNasiSvetovi&utm_campaign=knihy

http://www.topky.sk/cl/13/1584355/Uspesni-Slovaci-vo-svete

Peter Kubička